Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas wzmacnia potencjał rynkowy i zwiększa skalę działalności

Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas S.A. (Bank) zawarły umowę nabycia części działalności Raiffeisen Bank Polska S.A. (RBPL). Nabywana część działalności obejmuje podstawową działalność bankową RBPL z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych oraz kilku innych aktywów. Transakcja zostanie przeprowadzona w drodze podziału RBPL przez wydzielenie i przejęcie wydzielonej działalności podstawowej przez Bank. Zakończenie transakcji planowane jest w IV kwartale 2018 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych.

– Jako Grupa BNP Paribas jesteśmy gotowi wspierać Bank w procesie konsolidacji, który pozwoli istotnie zwiększyć skalę działania Banku, poprawić zyskowność i zbudować instytucję atrakcyjną dla klientów i pracowników. Chciałbym powitać Koleżanki i Kolegów z RBPL w Grupie BNP Paribas liczącej na całym świecie blisko 200 tys. pracowników. Jestem przekonany, że zespół zarządzający Bankiem, doświadczony w realizacji podobnych złożonych procesów, wykorzysta ten potencjał i zbuduje dynamiczny oraz zaawansowany technologicznie Bank z wielokanałowym dostępem i ofertą produktową na poziomie najlepszych na rynku – powiedział Francois Benaroya, członek Komitetu Wykonawczego IRB w BNP Paribas, odpowiedzialny za działalność Grupy BNP Paribas w Polsce, Turcji i na Ukrainie.

– Przed Bankiem i jego Zarządem otwiera się kolejny rozdział. Chciałbym, żeby nasz Bank stał się bardziej wyrazisty, rozumiejący rynek, słuchający klientów, a także był utożsamiany z nowoczesnymi technologiami, sprawnymi procesami i wysoką jakością świadczonych usług. Pragnąłbym również, aby ten Bank stał się także kuźnią talentów – skomentował Józef Wancer, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas.

– Wierzę, że ta transakcja wzmocni naszą pozycję wśród największych banków w Polsce i przybliży nas do pierwszej piątki. Cieszymy się, że staniemy się aktywnym uczestnikiem konsolidacji polskiego sektora bankowego. Jest to dla nas szansa, by stworzyć Bank większy, zyskowniejszy i efektywniejszy, który w pełni będzie odpowiadał rosnącym potrzebom naszych klientów – powiedział Przemek Gdański, kierujący pracami Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. – RBPL jest jednym z pionierów nowoczesnej bankowości. Cieszę się, że połączymy nasze siły i doświadczenia, budując inspirującą organizację, otwartą na rozwój i współpracę. W wielu obszarach biznesowych staniemy się jednym z niekwestionowanych liderów rynku – dodał Gdański.

RBPL i BGŻ BNP Paribas dysponują komplementarnymi sieciami placówek. Połączona instytucja będzie równomiernie obecna zarówno w dużych miastach, jak i w średnich i mniejszych miejscowościach. Połączone jednostki IT nadal będą zlokalizowane w Warszawie i Krakowie, a struktury operacyjne pozostaną zarówno w Warszawie, Krakowie, jak i Rudzie Śląskiej.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość