Bank zmieniającego się świata

BGŻ BNP Paribas branżowym liderem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm – jedynego takiego zestawienia firm działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

– Pierwsze miejsce dla naszego Banku, w tak prestiżowym zestawieniu, to przede wszystkim docenienie naszego zaangażowania i wytężonej pracy wszystkich naszych pracowników, którzy włączają aspekty CSR w swoją codzienną pracę oraz angażują się w ważne inicjatywy prospołeczne i środowiskowe, wzmacniając tym samym społeczną odpowiedzialność naszej instytucji – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, ekspert ds. społecznej odpowiedzialności biznesu. – Jako Bank odpowiedzialny społecznie szczególnie dbamy o najwyższą jakość obsługi i satysfakcję naszych klientów, m.in. poprzez efektywną współpracę opartą na zaufaniu i przyjaznej atmosferze. Pozycja lidera w branży to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Nie byłoby jednak tej nagrody, gdyby nie nasi pracownicy – to wspólny sukces wszystkich pracowników Banku za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w promowanie społecznych odpowiedzialnie wartości w naszym Banku – dodaje Joanna Gajda-Wróblewska.

 W tym roku Rankingowi Odpowiedzialnych Firm towarzyszył również konkurs Startupy Pozytywnego Wpływu, w którym z ponad stu zgłoszonych startupów zostało wyłonionych 30 finalistów, którzy poprzez swoją innowacyjną działalność w sposób szczególny przyczyniają się do pozytywnej zmiany społecznej. Wśród wyłonionych startupów znalazły się podmioty społeczne, z którymi współpracuje również Bank BGŻ BNP Paribas. 

  • Fundacja Łąka – partner akcji wolontariatu „Załączmy nasze miasta” zrealizowanego w maju 2018 roku, z którym Bank zazielenił dwa hektary wspólnych przestrzeni miejskich w Warszawie i Krakowie,
  • Pszczelarium – partner Pasieki pod Gwiazdami na dachu Centrali BGŻ BNP Paribas przy ul. Kasprzaka w Warszawie,
  • Panato – partner Banku i Fundacji BGŻ BNP Paribas w zakresie dostarczania odpowiedzialnych gadżetów. Panato to ogólnopolska sieć przedsiębiorstw społecznych, zatrudniających osoby bezrobotne oraz z niepełnosprawnościami.

 Więcej na temat Rankingu Odpowiedzialnych Firm:  http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość