Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Programy zrównoważonego rozwoju w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas rozwija program finansowania i wsparcia proekologicznych projektów.
W tym celu powołał Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju.
 

- Zrównoważony rozwój i projekty przyjazne środowisku to jeden z elementów strategii CSR Banku na lata 2018-2021. Tworzymy Bank zmieniającego się świata, w którym kwestie związane m.in. z ekologią, w tym z efektywnością energetyczną, odgrywają istotną rolę. Z uwagi na przyjętą strategię oraz doświadczenie Banku, zamierzamy zintensyfikować i poszerzyć nasze działania związane z tworzeniem nowych programów zrównoważonego rozwoju. W związku z tym powołaliśmy Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju – mówi Adam Hirny, dyrektor nowo powstałej jednostki w Banku BGŻ BNP Paribas.

Celem nowej jednostki jest m.in. analiza i opracowywanie takich programów, które w optymalny sposób wspierać będą inwestycje realizowane przez podmioty z różnych segmentów rynku. Celem Banku jest również tworzenie takich mechanizmów, które poza funkcjami wspierającymi, będą motywować klientów do realizowania inwestycji z zakresu zrównoważonego rozwoju.

W przeszłości Bank BGŻ BNP Paribas był zaangażowany w inicjatywy realizowane wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) oraz Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), których celem było wspieranie inwestycji wśród MŚP, przyczyniających się do obniżenia zużycia energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach programów takich jak np. „PolSEFF” oraz „Green Initiative” przedsiębiorstwa mogły skorzystać m.in. z preferencyjnych warunków finansowania oraz wsparcia technicznego projektów. 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość