Bank zmieniającego się świata

BGŻ BNP Paribas wychodzi z finansowania sektora tytoniowego

Bank BGŻ BNP Paribas zaprzestaje finansowania oraz inwestowania w podmioty, których główna działalność jest związana z przemysłem tytoniowym. Decyzja ta jest zgodna z podejściem Grupy BNP Paribas, której priorytetem jest odpowiedzialne finansowanie gospodarki i dotyczy przedsiębiorców: producentów, plantatorów (rolników) i hurtowników, których główna działalność jest związana z wyrobami tytoniowymi.

Wprowadzone zasady finansowania sektora tytoniowego obejmują podmioty, których główna działalność jest bezpośrednio związana z tytoniem, czyli m.in. producentów wyrobów tytoniowych, jak np. papierosów, tytoniu do żucia (gutki), cygar,  a także podmioty będące częścią łańcucha produkcji tytoniu, jak np. rolnicy uprawiający tytoń, dystrybutorzy czy hurtownicy.

- Wyjście z sektora tytoniowego jest globalną decyzją Grupy BNP Paribas, która dotyczy wszystkich spółek i krajów działalności Grupy. Nie jest skierowana indywidualnie wobec poszczególnych klientów, ale umotywowana jest czynnikami etycznymi i zdrowotnymi, wynikającymi z odpowiedzialnego podejścia Grupy do finansowania gospodarek. Ambicją Grupy BNP Paribas jest finansowanie rozwoju gospodarczego, jednocześnie mając na względzie pozytywny wpływ na wszystkich jej interesariuszy – mówi Maria Krawczyńska, ekspert ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas.

Wprowadzone zasady nie obejmują natomiast właścicieli sklepów tytoniowych i sprzedawców, czy podmiotów, których działalność jest pośrednio związana z tytoniem, jak np. producenci maszyn, komponentów używanych przy produkcji papierosów (np. bibułki papierosowe, filtry, opakowania) oraz zamienników (np. papierosy elektroniczne).

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość