Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Agronomist.pl - kompleksowy i nowoczesny portal Banku BNP Paribas stworzony dla rolników i przetwórców

Agronomist.pl to nowa platforma Banku BNP Paribas, która powstała z myślą o rolnikach i przetwórcach sektora spożywczego. Użytkownicy mają dostęp nie tylko do najnowszych analiz food&agro i prognoz cenowych, ale też do informacji o pogodzie w danej lokalizacji, systemu zarządzania gospodarstwem, a nawet satelitarnego mapowania pól. Agronomist to bezpłatna, pierwsza platforma gromadząca w jednym miejscu tak szeroki zestaw narzędzi dla rolników i firm przetwórczych. 

- Bank BNP Paribas zawsze wspierał rozwój i plany swoich klientów, dbając równocześnie o najwyższą jakość obsługi. Rozumiemy ich oczekiwania i aktywnie na nie odpowiadamy. Sfinansowaliśmy takie przedsięwzięcia jak pierwsza farma wiatrowa w Polsce, czy ponad 60 proc. rolniczych biogazowni. Co trzeci kredyt dla przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego został udzielony przez Bank BNP Paribas, co czyni nas niekwestionowanym liderem na rynku Agro w Polsce – mówi Michał Siwek, dyrektor Departamentu Food&Agri International Hub w Banku BNP Paribas. Biorąc to pod uwagę, zdajemy sobie sprawę, że oczekuje się od nas więcej, niż od reszty sektora bankowego. Dlatego wspólnie z partnerami stworzyliśmy portal Agronomist.pl – dodaje Michał Siwek. 

Agronomist.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnych rolników i przetwórców. Nowoczesna platforma, począwszy od funkcjonalności po wygląd, czy ułożenie poszczególnych narzędzi została stworzona wspólnie z przedstawicielami tych grup. 

Na potrzeby projektu przeprowadzono badania oraz warsztaty, w których udział wzięło blisko 200 przedstawicieli branży rolno-spożywczej. Była to wyselekcjonowana grupa osób z całej Polski, reprezentująca gospodarstwa o zróżnicowanej wielkości oraz odmiennym kierunku produkcji. 

W wyniku szeregu rozmów o potrzebach potencjalnych użytkowników portalu, użytkownicy portalu Agronomist.pl mają dostęp do: 

  • Serwisu pogodowego dedykowanego gospodarstwom rolnym, z pogodą konfigurowaną dla konkretnego obszaru, a nie tylko miejscowości. Serwis zawiera również alerty przymrozkowe i komentarz synoptyka.
  • Systemów zarządzania gospodarstwem rolnym. Bank BNP Paribas udostępnił bezpłatne korzystanie ze starannie wyselekcjonowanych narzędzi do zarządzania gospodarstwem rolnym.
  • Satelitarnego monitoringu pól, dostęp do profesjonalnej aplikacji wykorzystującej satelitarne zdjęcia pól do optymalizowania nawożenia.
  • Wyszukiwarki ekspertów i modułu zadawania pytań. Do współpracy Bank zaprosił wyselekcjonowanych ekspertów. Rolnicy mogą im bezpłatnie zadawać pytania, a po udzieleniu odpowiedzi, dokonać oceny świadczonych usług.
  • Profesjonalnych, darmowych informacji o cenach i tendencjach na rynku. Wiedza o trendach i prognozowanych cenach w rolnictwie jest dzisiaj podstawą długoterminowego planowania.
  • Profesjonalnych kalkulatorów kredytowych. Przygotowanie biznesplanu nie jest łatwe, zwłaszcza w zakresie kredytów. Dlatego Bank BNP Paribas udostępnił pierwszy kalkulator kredytów inwestycyjnych dla rolników, umożliwiający łatwe przygotowanie symulacji harmonogramu spłat i kosztów kredytowania.
  • Kalendarza wydarzeń branżowych z możliwością zdalnej rejestracji. 

Niektóre z funkcjonalności, między innymi satelitarne mapowanie pól oraz systemy zarządzania gospodarstwem są dostępne wyłącznie dla klientów Banku BNP Paribas. 

Bank BNP Paribas planuje rozbudowę portalu we współpracy z klientami z sektora rolno-spożywczego oraz partnerami biznesowymi. . 

Więcej na www.agronomist.pl

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość