Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

BNP Paribas przekazał 20 000 zł na ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego

Dla Banku BNP Paribas troska o środowisko naturalne to kluczowe zobowiązanie i podstawa odpowiedzialnego funkcjonowania. Zaangażowanie w przeciwdziałanie katastrofie przyrodniczej i wsparcie płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego to dla BNP Paribas naturalny odruch. Bank do zaangażowania zachęca wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętny.

- Bank BNP Paribas od wielu lat angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Od kilku dni z rosnącym niepokojem obserwujemy rozprzestrzenianie się pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. To ogromna katastrofa przyrodnicza. Spłonęły już tysiące hektarów obszarów naturalnych, siedlisk zagrożonych gatunków, dlatego zdecydowaliśmy się za pośrednictwem naszej Fundacji BNP Paribas przekazać darowiznę na rzecz ratowania tego bezcennego dziedzictwa natury. Promowanie eko-postaw i sprawiedliwości klimatycznej to jedno z naszych kluczowych działań, dlatego zachęcamy do wsparcia Biebrzańskiego Parku Narodowego – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR - Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Bank BNP Paribas od lat angażuje się w działania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, m.in.  ograniczenie finansowania sektorów uznanych za szkodliwe dla środowiska, wspieranie transformacji energetycznej poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług oraz promowanie eko-postaw i sprawiedliwości klimatycznej.

W ramach odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego Bank BNP Paribas realizuje trzy kluczowe zobowiązania: współpraca z klientami w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami.

Grupa BNP Paribas w 2011 roku za kluczowy priorytet uznała działania wokół  zapobiegania zmianom  klimatu i podjęła zobowiązanie do rozszerzenia działań na rzecz różnorodności biologicznej, wody, powietrza, zasobów naturalnych i gospodarki o obiegu zamkniętym.

22 kwietnia 2020 roku – w Dzień Ziemi – ogłosiliśmy drugą edycję programu Bank Zielonych Zmian, który zainaugurowaliśmy w kwietniu 2019 roku. Program agreguje wszystkie dotychczasowe działania organizacji na rzecz wspierania działań proklimatycznych. W ramach programu Bank prowadzi kampanię edukacyjną wśród swoich pracowników, przeprowadza realne zmiany w funkcjonowaniu organizacji (tzw. eko-usprawnień) oraz rozwija ofertę proekologicznych produktów i usług.

Więcej informacji o możliwościach wsparcia Biebrzańskiego Parku Narodowego na: https://www.biebrza.org.pl/

 

 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość