Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas finansuje zakup portfela farm fotowoltaicznych w Polsce przez fundusz zarządzany przez Aberdeen Standard Investments

Bank BNP Paribas zapewnił połowę środków w ramach pakietu kredytów bez regresu dla funduszu zarządzanego przez Aberdeen Standard Investments (ASI). Finansowanie przeznaczone jest na nabycie portfela 130 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 122 MWp.

Projekty są realizowane przez R.Power, jedną z wiodących firm na rynku energetyki słonecznej w Polsce i zostaną przejęte przez ASI, gdy osiągną zdolność operacyjną. Finansowanie ma charakter długoterminowy i odpowiada okresowi objęcia projektów aukcyjnym mechanizmem wsparcia OZE w Polsce.

- Odpowiedzialność ekologiczna jest wpisana w Strategię CSR i Zrównoważonego Rozwoju, którą z powodzeniem realizujemy od kilku lat. Jako bank podejmujemy różnorodne działania na rzecz środowiska naturalnego – zarówno w wymiarach edukacyjnym i komunikacyjnym, jak i biznesowym. Nie mam wątpliwości, że niezależnie od swojej wartości etycznej, zielone inwestycje są również po prostu opłacalne. Cieszymy się, że możemy wspierać ASI w Polsce i kibicujemy jej dalszym sukcesom na rynku OZE w naszym kraju – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

Aberdeen Standard Investments to globalna firma zarządzająca aktywami zorientowana na budowę długoterminowej wartości dla swoich klientów. Zatrudnia ponad 1 000 osobowy zespół inwestycyjny i zarządza aktywami o wartości 510,4 mld euro* na świecie. Obsługuje klientów w ok. 80 krajach poprzez sieć 40 biur. Dzięki temu jest blisko swoich klientów i rynków, na których inwestuje.

*wg stanu na 31 grudnia 2020 r.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość