Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Agronomist.pl ma już dwa lata. Bank BNP Paribas stale rozwija swoją platformę dla sektora Food&Agri

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy liczba użytkowników portalu Agronomist.pl wzrosła o 280%. Pierwsza w branży, autorska platforma Banku BNP Paribas dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych obchodzi drugie urodziny. Znaczący wzrost liczby użytkowników to efekt stałego zwiększania dostępności treści i poszerzania listy funkcjonalności. Kolejna nowość to kalkulator emisji gazów cieplarnianych w gospodarstwie rolnym.

Agronomist.pl jest tworzony wspólnie z przedsiębiorcami rolnymi oraz przetwórcami i stale zyskuje większą rozpoznawalność na rynku, również wśród kobiet związanych z rolnictwem. Od roku na portalu dostępna jest sekcja „Agro na Obcasach”, w której publikowane są autorskie materiały kierowane do aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Strategia wspierająca przedsiębiorczość kobiet znajduje odzwierciedlenie w statystykach odwiedzin portalu. Już blisko 50% użytkowników Agronomist.pl stanowią panie.

- Misją Agronomist.pl i całego Food&Agri International Hub w Banku BNP Paribas jest wspieranie transformacji polskiego sektora rolno-spożywczego w kierunku zrównoważonej produkcji i realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Za pośrednictwem portalu dostarczamy wiedzę i narzędzia, które ułatwiają optymalizację działań biznesowych, np. z zakresu rolnictwa precyzyjnego – mówi Anna Link, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości i Klientów Strategicznych - Międzynarodowy Hub Food&Agri Grupy BNP Paribas. – Zachęceni szybko rosnącą liczbą użytkowników pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, które udostępnimy w najbliższych miesiącach – dodaje.

Jednym z nowych narzędzi, które wkrótce zostaną udostępnione na Agronomist.pl, jest kalkulator emisji gazów cieplarnianych pozwalający oszacować emisyjność netto na poziomie każdego gospodarstwa. Narzędzie pomoże przedsiębiorcom rolnym lepiej wypełniać zobowiązania wynikające z celów strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Kalkulator będzie dostępny online i w prosty, intuicyjny sposób pozwoli precyzyjnie wyliczyć emisję gazów cieplarnianych gospodarstwa, dopasowując wynik do konkretnego pola uprawnego i hodowli. Modele matematyczne zastosowane w kalkulatorze zostały opracowane przez uznane ośrodki akademickie: uniwersytety w Wageningen, Cambridge, Oxfordzie i Edynburgu.

Portal rozwijany jest sukcesywnie. Producenci rolni i przetwórcy już od kilku miesięcy mogą korzystać m.in. z kalkulatora azotowego, który ułatwia wyliczenie, ile azotu zawierają nawozy wytwarzane w danym gospodarstwie i czy te wartości są zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Użytkownicy mają również do dyspozycji moduł „Nieruchomości” czy moduł „Rola Prawnika” zawierający interpretacje przepisów prawa istotnych dla sektora. Agronomist.pl pozwala także w prosty sposób śledzić notowania średnich cen wieprzowiny, drobiu, zbóż i oleistych na świecie, korzystać z rolniczego serwisu pogodowego, kalendarza wydarzeń branżowych oraz kalkulatora kredytu inwestycyjnego, a także kilku narzędzi rolnictwa precyzyjnego, w tym satelitarnego monitoringu pól.

Po skończonej pracy, użytkownicy Agronomist.pl mogą zajrzeć do sekcji „Po Godzinach”. Znajdą tam edukacyjną wersję kultowej gry Pac-Man oraz quizy, dzięki której można sprawdzić wiedzę z zakresu ekologii, w tym m.in. zarządzania odpadami.

Bank BNP Paribas planuje dalszy rozwój portalu w odpowiedzi na oczekiwania i wskazówki Klientów z sektora rolno-spożywczego i partnerów biznesowych.

Więcej na www.agronomist.pl.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość