Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas ponownie partnerem kampanii „Zielona Wstążka #dlaPlanety”

Bank ponownie wspiera kampanię Centrum UNEP/GRID-Warszawa związaną z obchodami Światowego Dnia Środowiska. Tym razem jako partner główny aktywnie wspiera wydarzenia, których motywem przewodnim jest w tym roku ochrona i odtwarzanie ekosystemów. Tegoroczne obchody łączą się z oficjalną inauguracją Dekady Odtwarzania Ekosystemów.

Bank BNP Paribas, w ślad za zaangażowaniem Grupy BNP Paribas na świecie, wspiera lokalne działania na rzecz ochrony bioróżnorodności. Jako członek prowadzonego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa Partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju „Razem dla środowiska” rokrocznie włącza się w kampanię „Zielona Wstążka #dlaPlanety”, która rozpoczyna się podczas Światowego Dnia Środowiska, obchodzonego 5 czerwca w ponad stu krajach. Tegoroczne wydarzenia skupione są wokół odpowiedzialności różnych grup interesariuszy za ochronę i odtwarzanie ekosystemów.

- Działalność człowieka znacząco przekształciła środowisko naturalne, a konsekwencje tych zmian ponosimy wszyscy. Dlatego walka z degradacją środowiska jest zadaniem powszechnym, dotyczącym również biznesu. Jako Bank Zielonych Zmian przykładamy szczególną wagę do kwestii środowiskowych. Oferujemy produkty i usługi wspierające rozwiązania proekologiczne, zmniejszamy wpływ naszej działalności operacyjnej na środowisko, a także angażujemy się w nagłaśnianie tego problemu, budzenie świadomości społecznej i promowanie odpowiedzialnych postaw – wśród naszych pracowników, Klientów, społeczności, w których działamy. Wydarzenia organizowane w ramach kampanii „Zielona Wstążka #dlaPlanety” są znakomitą okazją do dyskusji na temat środowiska i jego lepszej ochrony oraz motywowania biznesu do większego zaangażowania – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor Biura CSR i zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas. Tegoroczna edycja obejmuje kilka kluczowych inicjatyw.

W ramach obchodów Światowego Dnia Środowiska na łamach dziennika „Rzeczpospolita” odbyła  się debata „Planeta: wspólny dom = wspólna odpowiedzialność”. Komentarza w imieniu banku udzielił Oskar Kulik, Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas. Relacja z debaty dostępna jest na stronie: https://www.rp.pl/Debaty-ekonomiczne/306049964-Ochrona-bioroznorodnosci-w-centrum-uwagi.html

8 czerwca nastąpi uroczysta inauguracja Programu Re:Generacja oraz Dekady Odtwarzania Ekosystemów – przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na lata 2021-2030, aby zintensyfikować odbudowę ekosystemów w ramach walki z kryzysem klimatycznym. W panelu „Wsparcie ekosystemów-wyzwania dla biznesu”, przewidzianym w programie tego wydarzenia, weźmie udział Anna Link, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości i Klientów Strategicznych z Departamentu Międzynarodowy Hub Food and Agri, Banku BNP Paribas. Szczegółowy program i zapisy dostępne są na stronie organizatora wydarzenia: https://webinar.gridw.pl/20210608-regeneracja.

Start programu Re:Generacja został ogłoszony w Światowy Dzień Środowiska. Jest to inicjatywa Centrum UNEP-GRID-Warszawa oparta na współpracy przedstawicieli służb ochrony przyrody, samorządów, lokalnych organizacji pozarządowych oraz świata biznesu. Organizatorzy zaprosili do wirtualnego spaceru po ekosystemach oraz spróbowania swoich sił w escape roomie „Misja EKOSYSTEMY”. Dostępna jest również nakładka na zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych, którą można wyrazić swoje wsparcie dla programu. Można także dołączyć do grupy #ReGeneracja na Facebooku.

W ramach wsparcia kampanii Zielona Wstążka #dlaPlanety od 5 czerwca przez dwa tygodnie na budynku centrali banku BNP Paribas przy ul. Grzybowskiej w Warszawie wyświetlany jest symbol zielonej wstążki.

Ochrona bioróżnorodności to temat bliski Grupie BNP Paribas, która w maju bieżącego roku ogłosiła zwiększenie swojego zaangażowania w tym obszarze. Do 2025 roku Grupa zamierza osiągnąć kwotę 3 mld euro łącznego finansowania związanego z ochroną różnorodności biologicznej na lądzie, włączyć kryteria związane z bioróżnorodnością do oceny Klientów korporacyjnych oraz zainwestować 250 mln euro w startupy działające na rzecz transformacji ekologicznej.

Również w Polsce Bank BNP Paribas uwzględnia kwestie ochrony środowiska w działalności biznesowej i społecznej. Bank BNP Paribas angażuje się także w liczne inicjatywy, takie jak partnerstwo na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju „Razem dla środowiska” oraz program ekspercki Climate Leadership – oba organizowane przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Jako partner UN Global Compact Network Poland bank uczestniczy w programie „Climate Positive”. Jest również partnerem tytularnym międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych BNP Paribas Green Film Festiwal.

Więcej informacji o zaangażowaniu Banku BNP Paribas na rzecz środowiska naturalnego i ochrony bioróżnorodności znajduje się na stronie: https://www.bnpparibas.pl/bankzielonychzmian/

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość