Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas udostępnia Kredytomat. Nowa wyszukiwarka bankowych produktów agro już na portalu Agronomist.pl

Producenci rolni mogą od 11 października w bardziej intuicyjny sposób znajdować rozwiązania finansowe najlepiej odpowiadające konkretnym potrzebom związanym z prowadzeniem i rozwojem gospodarstwa rolnego.  Wszystko dzięki nowemu narzędziu - Kredytomatowi, które jest dostępne dla wszystkich i bez opłat na portalu Agronomist.pl

Wdrożenie Kredytomatu wpisuje się w nowe podejście do oferowania usług finansowych i ubezpieczeniowych dla rolników na rynku. W tym innowacyjnym modelu Kredytomatu, potencjalny Klient nie traci czasu na często dość uciążliwe sprawdzanie wszystkich ofert oraz samodzielną analizę dostępnych opcji, ponieważ najlepsze rozwiązanie dobiera dla niego narzędzie.

Wychodzimy nie od oferty banku a od potrzeby Klienta. W ten sposób naprawdę stawiamy go w centrum i umożliwiamy niemal automatyczny, a na pewno bardzo precyzyjny dobór rozwiązań finansowych dla tej konkretnej potrzeby. Dzięki temu Klient  może optymalizować swój czas i skupić się na działaniach biznesowych – mówi Kinga Wąsik, Kierownik Zespołu Produktów Komercyjnych i Finansowania UE w Banku BNP Paribas. Mechanizm działania Kredytomatu jest prosty – wystarczy, że rolnik wejdzie na portal Agronomist.pl, odnajdzie narzędzie wśród dostępnych i uruchomi je. Model przeprowadza użytkownika krok po kroku przez cały proces doboru produktu zadając jedynie kilka pytań doprecyzowujących potrzebę. Na końcu procesu pojawiają się maksymalnie trzy propozycje produktów najlepiej odpowiadających na potrzebę finansowania oraz produkty uzupełniające.

W Kredytomacie ujęte są wszystkie formy finansowania oferowanego przez Bank BNP Paribas producentom rolnym: kredyty inwestycyjne na różne cele, w tym w opcji z dofinansowaniem (m.in. zakup maszyn i urządzeń, gruntów, gospodarstwa, założenie plantacji wieloletniej, rozwiązania proekologiczne), kredyty na finansowanie działalności bieżącej, a dodatkowo leasing oraz wynajem długoterminowy samochodów. Kredytomat obejmuje też rachunki bankowe do obsługi działalności oraz różne rodzaje ubezpieczenia, m.in. nieruchomości, maszyn, zwierząt czy upraw. Narzędzie daje też możliwość zamówienia rozmowy z Agro Ekspertem, który może wyjaśnić detale poszczególnych rozwiązań i pomóc w dopełnieniu formalności.

Kredytomat został przygotowany dla wszystkich producentów zarówno w kontekście ich bieżących potrzeb, ale również z myślą o inwestycjach, które sektor produkcji żywności będzie podejmować w przy wsparciu środków ramach Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Kwota ponad 9 mld euro, która zasili polskich rolników poprzez instrumenty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, będzie wspierać transformację produkcji i przetwórstwa surowców rolnych.

Kredytomat to kolejne narzędzie na portalu Agronomist.pl, ułatwiające działalność i rozwój gospodarstw i produkcji rolnej. Dokładnie 3 miesiące temu Bank BNP Paribas udostępnił AgroEmisję – prosty i intuicyjny kalkulator emisji gazów cieplarnianych, który jest dla producentów rolnych ułatwieniem w przygotowaniach do Europejskiego Zielonego Ładu oraz w transformacji w stronę zrównoważonych standardów produkcji.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość