Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

300 tys. złotych od Banku BNP Paribas dla lokalnych organizacji pozarządowych w całej Polsce

Bank BNP Paribas przyznał granty lokalnym organizacjom pozarządowym w łącznej kwocie 300 000 złotych. W tym roku wysokość każdego grantu została podniesiona do 5 000 złotych. Wsparcie otrzymało 60 spośród 72 organizacji głoszonych przez pracowników w tegorocznej jedenastej edycji Programu Grantów Lokalnych.

W Polsce działa aż 143 tys. organizacji pozarządowych a 63% z nich współpracuje z wolontariuszami. Jak pokazał „Raport o obojętnieniu” opracowany przez Stowarzyszenia Wiosna, 41% organizacji społecznych w 2020 roku zawiesiło większość działań sprzed pandemii. W tym trudnym czasie Bank BNP Paribas dbając o ciągłość pomocy, dodatkowo zwiększył wartość przyznanych grantów.

- Angażując naszych pracowników sieci sprzedaży– którzy najlepiej potrafią ocenić potrzeby danej społeczności, docieramy z pomocą do potrzebujących, edukujemy oraz wzmacniamy zaangażowanie społeczne za pośrednictwem obecnych na miejscu organizacji pozarządowych – mówi Renata Rybarczyk, Dyrektorka Biura Wsparcia Sprzedaży w Banku BNP Paribas. - To właśnie lokalne organizacje pozarządowe są ekspertami w swoich dziedzinach i kluczowym elementem społeczeństwa obywatelskiego. Poprzez udzielane im wsparcie chcemy wzmacniać efekty ich działań – dodaje Maria Krawczyńska, Dyrektorka Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas. 

Program Grantów Lokalnych działa w Banku BNP Paribas od 2011 roku. Co roku dyrektorzy oddziałów i Lokalni Ambasadorzy Banku mają możliwość zgłosić do programu projekty proponowane przez znane im organizacje pozarządowe. Wspierane są w szczególności działania, które minimalizują wykluczenie społeczne dzieci z trudnych środowisk, osób starszych i z niepełnosprawnościami, służą ochronie środowiska naturalnego i promowaniu eko-postaw, wzmacniają rolę kobiet i ich przedsiębiorczość oraz pomagają w promocji zdrowia i zwalczaniu skutków Covid-19. Projekty te realizują głównie 3. oraz 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju, czyli  Dobre zdrowie i jakość życia oraz Mniej nierówności. Od początku Programu Grantów Lokalnych na realizację działań społecznych Bank BNP Paribas przyznał 820 grantów i przekazał łącznie  2 mln zł.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość