Bank zmieniającego się świata

„Perspectives” to nowy kwartalnik BNP Paribas na temat zrównoważonego rozwoju

Grupa BNP Paribas rozpoczyna wydawanie cyfrowego kwartalnika „Perspectives” poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju. Pierwszy numer jest już dostępny na stronie internetowej banku.

„Perspectives” jest przygotowywany przez międzynarodowe grono ekspertów Grupy BNP Paribas. W krótkich, przystępnie napisanych tekstach, wypełnionych faktami i merytorycznymi opiniami, przedstawione są kluczowe zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju.

- Nie mamy wątpliwości, że sposób, w jaki rozumiemy, mierzymy i oceniamy wzrost gospodarczy musi ulec przewartościowaniu. Tylko globalny zwrot w kierunku bardziej zrównoważonej gospodarki może uchronić planetę przed tragicznymi konsekwencjami działalności człowieka. W tej zmianie podejścia niezmiernie ważna będzie rola biznesu i uwzględnianie aspektów ESG (środowiskowych, społecznych i dotyczących ładu zarządczego) w działalności. Grupa BNP Paribas od lat finansuje i promuje zrównoważony rozwój. „Perspectives” będzie świetnym narzędziem, żeby dzielić się naszymi bogatymi doświadczeniami z rynkiem – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektorka Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas.

W pierwszym numerze kwartalnika czytelnicy znajdą artykuły m.in. na temat sposobów przyspieszania „zielonej” transformacji po COP 26, związanych z nią ryzyk i szans, zmian w zakresie rocznych emisji CO2 według 5 scenariuszy referencyjnych IPCC, czy rozwoju rynku zrównoważonych obligacji. Kolejny numer zaplanowany jest na luty i będzie dotyczył integracji społecznej.

Pełną treść kwartalnika „Perspectives” można znaleźć tutaj LINK.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość