Bank zmieniającego się świata

Ruszają spotkania w ramach 6. edycji Agro Akademii Banku BNP Paribas

Tegoroczna Agro Akademia Banku BNP Paribas tym razem upłynie pod hasłem przewodnim Cena Jutra. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 22 lutego w formule online. Prezentację „Rynek Agro – gdzie jesteśmy, pytania o przyszłość” przedstawi Grzegorz Kozieja, dyrektor Biura Analiz Sektora Rolno-Spożywczego w Departamencie Międzynarodowy Hub Food & Agri Grupy BNP Paribas.

„W ramach szóstej już edycji Agro Akademii skupimy się na analizie aktualnej sytuacji na rynkach rolnych oraz na tym, jak sytuacja ta przekłada się na agrobiznes. Zaproszeni eksperci przyjrzą się kryzysowi surowcowemu, wzrostowi cen paliw, drożejących  środków produkcji rolnej i zerwanych łańcuchów dostaw. Rozważą wpływ tych czynników m.in. na przyszłość rolnictwa. Nie zabraknie też odniesień do programów rządowych wdrażanych w naszym kraju, a dotykających sektor rolny. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zaproszonych ekspertów  okażą się pomocne w podejmowaniu decyzji biznesowych w trudnym otoczeniu  gospodarczym” – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.

Wokół pierwszej w tym roku prezentacji dotyczącej rynku agro, która odbędzie się 22 lutego, zaplanowana została dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów - Piotra Walkowskiego, Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Rafała Mładanowicza, rolnika, delegata Pomorskiej Izby Rolniczej do Krajowej Rady Izb Rolniczych i Wojciecha Styburskiego, Prezesa Zarządu Grupy Producentów Rolnych Agro Integracja. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zabrania głosu i zgłoszenia swoich pytań do ekspertów na żywo, na specjalnym czacie. By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie www.agroakademia.com.pl.

Drugie spotkanie w ramach Agro Akademii zaplanowane jest na początek kwietnia.
W sprzyjających okolicznościach odbędzie się ono w formule hybrydowej,  z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa. Część uczestników będzie mogła wziąć w nim udział osobiście, a pozostali dołączyć on-line. 

W agendzie nie zabraknie dyskusji w szerokim gronie ekspertów teoretyków i praktyków, przedstawicieli środowisk naukowych i prawniczych specjalizujących się w tematyce rolniczej. Szczegóły tego wydarzenia zostaną ogłoszone na stronie Agro Akademii na początku marca.

Marcowe spotkanie Agro Akademii poprowadzi Maria Sikorska – autorka, wydawczyni i prowadząca programy rolnicze.

Udział w Agro Akademii jest bezpłatny. Na konkretne wydarzenie wymagana jest rejestracja na stronie www.agroakademia.com.pl. W przypadku udziału on-line należy zalogować się w dniu spotkania otrzymanym na skrzynkę e-mail indywidualnym linkiem dostępowym. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy rolniczki i rolników, właścicieli  gospodarstw, przedsiębiorców agro, a także przedstawicieli firm i środowisk związanych z agrobiznesem, zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i jej wykorzystaniem we własnej działalności.

Agro Akademia realizowana jest w formie autorskich spotkań przez Bank BNP Paribas od 2016 r. Główną jej ideą jest przekazywanie rolnikom specjalistycznej wiedzy w zakresie finansowania działalności rolniczej oraz ogólnej wiedzy o biznesie, niezbędnej w prowadzeniu gospodarstw, która pochodzi od profesjonalnych firm obsługujących sektor rolny. Spotkania te są okazją do edukacji, merytorycznej dyskusji i poruszenia aktualnych dla środowiska tematów, a także sprzyjają jego integracji. Koncepcja Agro Akademii wpisuje się w politykę Banku BNP Paribas, której celem jest dbanie o finanse klientów, ale także zapewnienie im merytorycznego wsparcia w biznesie.

 

 

 

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość