Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas kontynuuje wspieranie obywateli Ukrainy

Od wtorku, 29 marca, obywatele Ukrainy mogą łatwiej otwierać konta w Banku BNP Paribas. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy biometryczny dowód osobisty. Bank przedłuża także do końca kwietnia wszystkie promocje skierowane do Ukraińców i kontynuuje pomoc dla pracowników UKRSIBBANKU i ich rodzin.

Ukraińskie biometryczne dowody osobiste, które honoruje Bank BNP Paribas, są wydawane od początku 2016 r. Dotychczas Ukraińcy otwierający konto musieli mieć przy sobie paszport lub Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. Będą one wciąż akceptowane. Poza dokumentem potwierdzającym tożsamość, do otwarcia konta wymagane jest uzupełnienie Oświadczenia dotyczącego otwarcia rachunku w związku z sytuacją na Ukrainie, posiadanie TIN (ukraiński numeru identyfikacji podatkowej) i polskiego numer telefonu.

Bank BNP Paribas niemal od samego początku wojny wspiera swoich Klientów i pracowników z Ukrainy. Udostępnił im darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowe wpłaty i wypłaty w oddziałach banku. Bank ułatwia wspieranie bliskich zwracając prowizje za przelewy na ukraińskie konta (dotyczy to wszystkich Klientów, nie tylko Ukraińców), a także dzięki udostępnionym niedawno: funkcjonalności szybkich przelewów (z konta w Banku BNP Paribas lub poprzez BLIK) na fundusz solidarnościowy i możliwości łatwego przekazywania pieniędzy z programu Mam Bonus.

Promocyjne rozwiązania skierowane do Ukraińców zostały przedłużone o kolejny miesiąc kalendarzowy - do końca kwietnia.

Bank oferuje także bezpośrednią pomoc pracownikom UKRSIBBANKU i członkom ich rodzin, a także członkom rodzin Ukraińców zatrudnionych w BNP Paribas Bank Polska. Ośrodek banku w Lesznie oraz 10 innych lokalizacji w Polsce zostało zaadaptowanych na miejsca noclegowe. Pierwsi uchodźcy dotarli tam już w lutym. Do dziś schronienie zapewniono ponad 960 osobom.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość