Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas z ofertą dla Klientów z sektora rolno-spożywczego: 5% dopłaty do oprocentowania i darmowa gwarancja na 80% kwoty kredytu

Bank BNP Paribas zaoferował Klientom z sektora rolno-spożywczego kredyt obrotowy z gwarancją z Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR) i dopłatą do oprocentowania na poziomie 5%, zapewnianą przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Finansowanie jest dostępne dla rolników oraz  firm zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych o każdej skali działalności . Z oferty można będzie korzystać do końca 2022 roku.

- W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost kosztów prowadzenia działalności przez producentów rolnych oraz przedsiębiorców działających w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego. Efektem tych podwyżek jest rosnące zapotrzebowanie na kapitał obrotowy. Klienci z jednej strony wykazują zainteresowanie kredytem bankowym, który pomógłby w utrzymaniu płynności finansowej prowadzonych działalności, z drugiej zaś – czują obawy związane ze wzrostem stóp procentowych – mówi Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Odpowiedzią na potrzeby rolników i przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego jest zwiększenie wysokości dopłaty do oprocentowania kredytów obrotowych objętych gwarancją FGR – z 2% do 5%. Bank BNP Paribas, dzięki umowie z BGK oferuje Klientom kredyt na finansowanie działalności bieżącej  udzielany na okres do 4 lat na kwotę do 200 tys. euro, czyli ponad 900 tys. złotych. Kredytobiorcy mogą liczyć na dopłatę do oprocentowania w wysokości 5% kwoty kredytu w pierwszym roku od uruchomienia środków. Wysokość darmowej gwarancji wynosi 80% jego kwoty.

Cała procedura związana z udzieleniem dopłaty i zabezpieczenia gwarancją FGR jest realizowana w banku.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość