Bank zmieniającego się świata

Zmiany w Taryfie Prowizji i Opłat Banku BNP Paribas od kwietnia. Korzyści dla aktywnych Klientów

Zmiany w Taryfie Prowizji i Opłat Banku BNP Paribas wejdą w życie 1 kwietnia tego roku i obejmą konta osobiste z aktualnej oferty banku oraz te już wycofane.

- Wysoka zmienność otoczenia biznesowego wymaga od nas stałego dostosowywania naszej oferty oraz infrastruktury technologicznej, by były w stanie sprostać wyzwaniom niesionym przez rynek, a przy tym zapewniać naszym Klientom coraz lepszą jakość usług przy stale rosnącej wygodzie korzystania z nich. Ciągłe podnoszenie jakości usług generuje wzrost kosztów, do czego dokładają się również warunki rynkowe, w jakich funkcjonuje cały sektor finansowy w Polsce. Wśród nich są niepewność regulacyjna, wciąż niestabilna sytuacja makroekonomiczna, czy rosnące obciążenia fiskalne i parafiskalne. Te czynniki silnie wpływają na wyniki finansowe banków i stan ich kapitałów, co z kolei ogranicza możliwości sektora do wspierania rozwoju gospodarczego i zrównoważonej transformacji w Polsce. Mimo rosnących kosztów, pozostajemy jednak zdeterminowani, by utrzymać jak najniższe, często zerowe, opłaty dla naszych aktywnych Klientów mówi Aldona Skarbek-Jakubowska, Leaderka Tribe’u Bankowość Codzienna w Banku BNP Paribas.

Między ostatnią zmianą, a nadchodzącą w kwietniu, upłynął ponad rok – rok szybkich wzrostów cen i równie szybko rosnących wymogów technologicznych i bezpieczeństwa. Stałe inwestycje Banku BNP Paribas w rozwój usług dla Klientów oraz infrastruktury, która umożliwia ich sprawne działanie, przyniosły efekty w postaci nowych funkcji i możliwości oferowanych przez bank w internecie i mobile, a także w postaci całkiem nowych produktów i usług – jak np. Karta Visa Filmowa czy kantor wymiany walut w aplikacji GOmobile, dostępny 24h/7 dni w tygodniu.

Co się zmieni od kwietnia 2024 r.?

Najważniejsze zmiany w zakresie opłat i prowizji jakie wejdą w życie od kwietnia 2024 r. w przypadku Konta Otwartego na Ciebie to:

 • Podwyższenie opłaty za prowadzenie rachunku do 2,50 zł, ale opłata nie zmieni się i nadal będzie wynosiła 0 zł, o ile:
  - Klient co najmniej 1 raz zaloguje się do systemu bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile (logowanie powinno nastąpić w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty);
  - w ostatnim dniu kalendarzowym miesiąca poprzedzającego pobranie opłaty będzie aktywna zgoda na komunikację ze strony banku w celach marketingowych w formie elektronicznej i telefonicznej oraz na przetwarzanie danych osobowych Klienta i profilowanie.
 • Obniżka do 0 zł opłaty za pierwszą wpłatę oraz pierwszą wypłatę gotówki (w miesiącu) w oddziale.
 • Obniżka do 0 zł opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj, przy min. 3 transakcjach tą kartą w poprzednim miesiącu.
 • Obniżka do 0 zł opłaty za Kartę Visa Filmową, przy min. 3 transakcjach tą kartą w poprzednim miesiąca

  Najważniejsze zmiany w przypadku Mojego Konta Premium:
 • Obniżka do 0 zł opłaty za wpłatę gotówki we wpłatomatach Planet Cash oraz Euronet..
 • Wzrost liczby bezpłatnych przelewów natychmiastowych z 3 do 5 w miesiącu.
 • Wzrost opłaty za kolejne przelewy natychmiastowe do 6 zł (od 6. przelewu w danym miesiącu).

Dla wszystkich kart debetowych: wprowadzenie prowizji (4% wartości transakcji) za transakcje bezgotówkowe kartą związane z grami losowymi, w tym: w kasynie, kasynie internetowym, salonie gier, zakładzie bukmacherskim, totalizatorze itp. oraz za transakcje bezgotówkowe kartą wykonywane jako przekaz pieniężny (do 31 grudnia 2024 r. będzie ona wynosiła 2% wartości transakcji, a po tej dacie – 4% wartości transakcji).

Zmiany dotkną także opłat i prowizji kont osobistych wycofanych z oferty banku. Szczegółowe dane dotyczące zmian w tabeli opłat i prowizji można znaleźć tutaj, w sekcji Klientów indywidualnych.

 

 

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość