Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas z wiodącym wynikiem ratingu ESG w Europie i wśród światowych banków

Bank BNP Paribas został uznany przez agencję ratingową Sustainalytics za firmę wyróżniającą się pod względem zarządzania ESG w całej Europie. Bank znalazł się też wśród najlepszych pod tym względem banków na całym świecie.

Otrzymany w listopadzie 2023 roku wynik ratingu ESG na poziomie 10,2 („Low Risk”) ulokował Bank BNP Paribas w gronie najlepszych firm w Europie, a także wśród najlepszych banków na całym świecie. Agencja ratingowa Sustainalytics należąca do firmy Morningstar zdecydowała przyznać bankowi tytuły Regional Top Rated oraz Industry Top Rated. Oznacza to również, że Bank BNP Paribas utrzymał pozycję najlepszego w Polsce banku w rankingu Sustainalytics.

Ratingi Sustainalytics oceniają poziom ryzyka ESG, czyli to, jak skutecznie dana firma czy organizacja zarządza ryzykiem związanym z kwestiami środowiskowymi, społecznymi oraz z ładem korporacyjnym. Wynik 10,2 („Low Risk”) dla banku oznacza minimalne ryzyko doświadczenia negatywnych skutków finansowych z przyczyn związanych z czynnikami ESG. Agencja ratingowa doceniła wysoki poziom zarządzania ESG przez Bank BNP Paribas, szczególnie w obszarach najbardziej istotnych dla działalności banku, czyli ładu korporacyjnego (w tym kwestii etycznych i compliance), zarządzania produktami, bezpieczeństwa i poufności danych oraz zarządzania kapitałem ludzkim.

- Wspieranie zrównoważonej transformacji  stanowi podstawę naszej Strategii GObeyond na lata 2022-2025. W niektórych kategoriach wyprzedzamy realizację obranych celów. Szczególnie cieszy nas rosnący udział zrównoważonego finansowania w naszym portfelu. Już na koniec III kw. 2023 r. byliśmy o krok od zrealizowania celu wyznaczonego na 2025 r. Nasze doświadczenie i oferta wspierająca działania ESG przyciągają Klientów z kolejnych branż oraz inspirują inne firmy do wdrażania działań na rzecz zrównoważonej transformacji. Cieszy nas, że nasza konsekwencja w działaniu i determinacja w zmienianiu świata na lepsze przynosi pozytywne efekty w postaci najlepszego wyniku ratingu wśród banków w Polsce oraz wiodącej pozycji w Europie - mówi Jarek Rot, dyrektor wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, Chief Sustainability Officer w Banku BNP Paribas.

O Sustainalytics

Sustainalytics to należąca do firmy Morningstar wiodąca agencja ratingowa zajmująca się badaniami i ocenami z obszaru ESG, a także dostarczaniem danych wspierających inwestorów na całym świecie w rozwijaniu i wdrażaniu odpowiedzialnych strategii inwestycyjnych. Sustainalytics współpracuje z kilkuset czołowymi podmiotami z globalnej branży zarządzania aktywami i funduszy emerytalnych, które uwzględniają informacje i oceny dotyczące kwestii ESG i ładu korporacyjnego w swoich procesach inwestycyjnych. Agencja współpracuje również z setkami firm i ich pośrednikami finansowymi, pomagając im uwzględniać aspekty zrównoważonego rozwoju w ramach stosowanych polityk, praktyk i inwestycji kapitałowych.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość