Bank zmieniającego się świata

Gem, set i… karta! Bank BNP Paribas kontynuuje 50-letnią tradycję wspierania tenisa wprowadzając kartę tenisową we współpracy z Visa

Dzięki współpracy Visa, jednego ze światowych liderów płatności mobilnych, i Banku BNP Paribas na polskich fanów tenisa czeka jedyna na rynku karta tenisowa Visa z szeregiem benefitów, m.in. ze zniżkami na korty tenisowe, odzież sportową czy wyjazdy na turnieje zagraniczne. Na Klientów, którzy spełnią warunki promocji czeka dostęp do transmisji kobiecych meczów tenisowych na CANAL+ online przez 3 miesiące za 0 zł. Oprócz tego w dwóch konkursach do wygrania będą wyjazdy do Paryża na turnieje tenisowe. Karta tenisowa Visa jest jednym z elementów nowej platformy komunikacyjnej - ,,Bank Dobrych Decyzji”.

Zaangażowanie Grupy BNP Paribas w tenis sięga ponad 50 lat wstecz, kiedy w roku 1973 bank pomógł zrewitalizować trybuny kortów Rolanda Garrosa. Od tego czasu logo BNP Paribas nie schodzi z trybun paryskiego turnieju, a przez ten czas Grupa systematycznie zwiększała swoje wsparcie w ten sport. Obecnie, poza turniejem Roland Garros, BNP Paribas sponsoruje takie międzynarodowe wydarzenia tenisowe, jak BNP Paribas Open w Indian Wells czy Internazionali BNL d’Italia w Rzymie, na których to w ramach realizacji jednego ze zrównoważonych celów, (równości płci), wynagrodzenia dla zawodniczek i zawodników są równorzędne. Co więcej, dedykowana fanom tenisa platforma We Are Tennis (pol. Tenis to my) zrzesza już ponad dwumilionową społeczność. BNP Paribas poprzez tenis włącza się również w pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Na sponsorowanych przez siebie turniejach prowadzi inicjatywy ,,Każdy punkt się liczy” (wcześniej „Asy z serca”), w ramach których zebrane pieniądze trafiają do wybranych organizacji charytatywnych na całym świecie. Do tej pory kwota wsparcia od całej Grupy wyniosła blisko 1 mln euro. W Polsce bank prowadzi, w partnerstwie z Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation, polską odsłonę programu stypendialnego „Młode Talenty”.

Konto z kartą tenisową Visa

Od 2 kwietnia bank oferuje konta osobiste z wyjątkową kartą debetową – kartą tenisową Visa. Skorzystać z niej mogą nowi Klienci banku oraz obecni posiadacze Konta Otwartego na Ciebie pod warunkiem przejścia na Moje Konto Premium lub Ci posiadający już Moje Konto Premium. O kartę można wnioskować w centrach Klienta lub poprzez aplikację GOmobile. Po raz kolejny design karty dla banku zaprojektował Andrzej Pągowski. Karta tenisowa to drugi, po karcie filmowej, projekt autorstwa znanego grafika. Karta poza przyciągającą uwagę grafiką ma także wiele benefitów dla fanów i graczy tenisa.

- Coraz częściej dostrzegamy rosnące oczekiwania klientów banków wykraczające poza standardowe elementy oferty. Benefity i usługi dodane mogą przyciągnąć konsumentów oraz podtrzymać lojalność. Wyzwaniem jest uszycie oferty na miarę, a kluczem – wiedza o potrzebach odbiorców oferty. Jak pokazują wyniki Badania Benefitów oraz Usług Dodanych Visa Consulting & Analytics, coraz częściej dostrzegamy rosnące oczekiwania klientów banków wykraczające poza podstawowe produkty. Karta tenisowa wydana przez Bank BNP Paribas jest oparta na takim właśnie podejściu i wierzymy, że spotka się z entuzjazmem fanów tenisa i nie tylko. – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce. – Konsumenci chcą także jak najbardziej spersonalizowanego, intuicyjnego i płynnego doświadczenia płatniczego – takiego, które pozwoli im zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób najlepiej dostosowany do ich obecnych potrzeb - dodał.

Karta tenisowa Visa przynosi posiadaczom szereg benefitów związanych z tenisem. Dzięki współpracy z takimi markami jak: tenis4U, Strefa Tenisa czy Relaksmisja fani tego sportu mogą zyskać realne korzyści. 10% zniżki na wybrane korty w Polsce oraz przy płatności online kartą tenisową Visa za rezerwację kortów w aplikacji tenis4U. Strefa Tenisa zapewni 5% zniżki na zakupy sprzętu i odzieży sportowej w sklepie internetowym strefatenisa.com.pl i stacjonarnym (zniżka dolicza się do programu lojalnościowego). Z kolei biuro podróży Relaksmisja zapewni 5% zniżki na obozy tenisowe, wyjazdy na turnieje oraz indywidualne wycieczki na całym świecie[1]. Użytkownicy karty tenisowej mają także możliwość skorzystania z ofert dostępnych na platformie Visa Benefit, skierowanych do posiadaczy wybranych kart Visa[2]. Obejmują one zniżki w aplikacji tenis4U, sieci klinik Rehasport, w sklepie www.FoodsbyAnn.com z żywnością i suplementami diety, które wspierają zdrowy i aktywny tryb życia oraz ofertę specjalną w CityFit – sieci klubów fitness 24h.


Nowi Klienci, którzy założą w banku konto z kartą tenisową, mogą wziąć udział w specjalnej promocji i otrzymać 3 miesięczny dostęp do CANAL+ online za 0zł.

- Tenis to sport, który uczy zasad fair play, wytrwałości i ciężkiej pracy. Te wyniesione z kortów cechy znajdują zastosowanie właściwie w każdym aspekcie życia, dlatego wierzymy, że wspieranie przez nas tego sportu to dobra decyzja, która doprowadzi nie tylko do wzrostu jego popularności, ale także do popularyzacji tych wartości. Nasza najnowsza inicjatywa w tym zakresie, karta tenisowa Visa, dołącza do naszych dotychczasowych tenisowych projektów w wyjątkowym momencie, bowiem w zeszłym roku obchodziliśmy 50. rocznicę zaangażowania BNP Paribas w tę dyscyplinę. Jednocześnie doskonale wpisuje się w potrzeby tenisowej społeczności, którą od lat współtworzymy. Mamy przekonanie, że dzięki temu, sport ten znajdzie jeszcze liczniejsze grono kibiców i graczy, a obecni fani skorzystają z szansy pogłębienia swojej pasji. Dodatkowo, dzięki konkursom zyskują szansę bycia w samym centrum sportowych wydarzeń i wygrania zaproszeń na wielkoszlemowy turniej Roland Garros w Paryżu, gdzie będą mogli zobaczyć na żywo najlepsze zawodniczki i zawodników z całego świata. Zachęcam do wypróbowania naszej karty tenisowej, którą można płacić zarówno z forhendu jak i z backhandu – mówi Darek Maciołek, Chief Marketing Officer w Banku BNP Paribas.

Kampania reklamowa obejmuje m.in.: spoty telewizyjne, emisję materiałów reklamowych w Internecie, kinach, social mediach i centrach Klienta banku, a także zaangażowanie klubów tenisowymi w wielu miejscach w Polsce.

Konkursy i promocja

Współpraca banku, Visa i pozostałych partnerów daje również pasjonatom tenisa możliwość udziału w konkursach oraz skorzystania z ciekawych ofert promocyjnych. Na nowych Klientów otwierających konto Otwarte na Ciebie lub konto Premium czeka sprzedaż premiowa ,,Karta tenisowa w dłoń” z nagrodą w postaci dostępu do CANAL+ online za 0 zł, gdzie dzięki sportowym kanałom CANAL+ tenisowe emocje będą na wyciągnięcie ręki. Użytkownik karty otrzyma również dostęp do kanałów Eleven Sports oraz Polsat Sport Premium, które zapewnią jeszcze więcej sportowych wrażeń. 

Do zdobycia są także podwójne wyjazdy do Paryża na największe turnieje tenisowe tego sezonu. Szczegóły konkursów i promocji można znaleźć pod adresem https://bnpparibas.pl/kartatenisowa

Kolejnym bonusem dla użytkowników karty tenisowej Visa będzie rejestracja jej w programie Visa Benefit i zyskanie dodatkowych rabatów, i dostępu do ofert specjalnych. Szczegóły dostępne na stronie: www.visa.pl/benefit.  

 

[1] Szczegóły oferty na stronie www.tenis.relaksmisja.com

[2] Szczegóły oferty na stronie: https://www.visa.pl/benefit

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość