Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas wspiera sezon filmowych festiwali. Przyznano nagrodę dla twórczyń, a mapa wydarzeń rozszerza się o kolejne kulturalne spotkanie

10 dni intensywnych przeżyć, 183 projekcje, 100 unikalnych filmów i 280 niezapomnianych wydarzeń – tak można podsumować zakończony właśnie 17. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera w Krakowie. Bank BNP Paribas już po raz szósty był partnerem strategicznym tego wydarzenia. Widzowie mieli okazję uczestniczyć w kilku tematycznych sesjach, a dzięki zaangażowaniu banku nie brakowało filmów i wydarzeń w duchu "Girl Power!". Ważnym punktem programu był moment wręczenia nagrody "Female Voice", honorującej twórczynie, które przekraczają granice w polskiej kinematografii. Tegoroczną laureatką została Monika Sobień-Górska, debiutująca scenarzystka filmu „Lęk”.
Sezon festiwali filmowych rozpoczyna się na dobre, a Bank BNP Paribas partneruje aż pięciu wydarzeniom.

Grupa BNP Paribas od ponad 100 lat jest mecenasem sztuki filmowej, którą wspiera pod hasłem „We Love Cinema”. Kino, jako medium, oswaja widzów z różnorodnością, odważnie prezentuje inność, oddaje głos wykluczonym grupom społecznym oraz ma moc zmieniania świata na lepsze. To podejście bliskie jest naszej grupie bankowej. Dlatego w tegorocznej edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA zostaliśmy partnerem sekcji filmów „Girl Power!”, prezentujące historie dziewczynek i dorastających dziewcząt z różnych stron świata, które uczą się jak odważnie podążać za własnym głosem. Na zakończenie festiwalu, wspólnie z Mastercard, wręczyliśmy także nagrodę w kategorii „Female Voice”. To grant, który ma na celu wspieranie ambitnych i kreatywnych kobiet w realizowaniu ich filmowych projektów – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas w trakcie tegorocznego Festiwalu Mastercard OFF CAMERA był także partnerem kina plenerowego na Placu Szczepańskim oraz partnerem „Nagrody publiczności”, która trafiła do twórców filmu ”Lęk” w reżyserii Sławomira Fabickiego.

Sezon na festiwale filmowe wystartował!

Festiwal Mastercard OFF CAMERA w Krakowie był miłym przedsmakiem rozpoczynającego się sezonu festiwali filmowych w Polsce pod patronatem Banku BNP Paribas. W 2024 roku na miłośników kina czeka prawdziwa kumulacja filmowych emocji w trakcie festiwali, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez wspieranych przez bank oraz jednego zupełnie nowego wydarzenia. W tym roku po raz pierwszy Bank BNP Paribas został patronem festiwalu All Inclusive Film Festiwal, który odbędzie się od 23 do 25 sierpnia w Jastarni. Filmy podczas tego wydarzenia będą wyświetlane w lokalnym kinie Żeglarz, a ich tematyka będzie skupiać się na tematach różnorodności, włączenia, a także lokalnych społecznościach. Ponadto kinomaniacy będą mieli okazję zobaczyć wiele niezapomnianych produkcji podczas Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi (27.07.-4.08.), BNP Paribas Green Film Festival (12-18.08.) oraz BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane (1.07.- 31.08). To ostatnie wydarzenie, co z pewnością docenią nie tylko fani kina, ale i nadmorskich oraz górskich wycieczek – to najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce. Trwa aż 62 dni. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim Molo, a w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, z widokiem na Giewont. We wtorki i środy pokazy odbywają się również w giżyckiej marinie. Wszystkie seanse podczas tego wydarzenia są bezpłatne, a jego repertuar poznamy już niebawem.

Specjalna bankowa gratka dla miłośników kina

Bank BNP Paribas swoje zaangażowanie w kino przekuwa też w dopracowany dla kinomaniaków produkt finansowy, czyli Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Filmową. Kartę z motywem kina zaprojektował jeden z najbardziej znanych polskich grafików i plakacistów Andrzej Pągowski. W ramach promocji można otrzymać 3-miesięczny bezpłatny dostęp do CANAL+ online z Netflix. Dodatkowo użytkownicy karty mogą wziąć udział w specjalnych konkursach, wygrać wejściówki na plany i festiwale filmowe oraz uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi kina i filmu.

– Nasza grupa bankowa wspiera łącznie około 40 różnych festiwali w całej Europie. Dlaczego? Ponieważ wg nas kino to nauka tolerancji, empatii i poszanowania inności. Wiemy, że podejmowane przez nas prospołeczne działania i decyzje mają coraz większe znaczenie także dla naszych Klientów. To podejście doskonale odzwierciedla naszą filozofię, którą promujemy w najnowszej kampanii Bank Dobrych Decyzji – dodaje Małgorzata Wasiuk.

Więcej o wsparciu kina niezależnego, twórczyń i twórców filmowych przez Bank BNP Paribas można przeczytać TUTAJ.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość