Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Początek roku szkolnego w „Klasach BGŻ”

Dziś 156 uczniów, uczestników projektu „Klasa BGŻ”, rozpoczyna naukę w renomowanych liceach Warszawy, Wrocławia, Gdańska oraz – po raz pierwszy – Krakowa. W tym gronie 25 osób to pierwszoklasiści, a 62 to przyszłoroczni maturzyści.

Celem, prowadzonego od 2003 roku, projektu „Klasa BGŻ” jest umożliwienie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin nauki w renomowanych liceach ogólnokształcących w dużych miastach. Za realizację Projektu odpowiada Fundacja BGŻ, mająca status organizacji pożytku publicznego. Działania podejmowane przez Fundację służą zapewnieniu uczestnikom Projektu pełnego wsparcia finansowego w trakcie trzech lat nauki w szkole średniej, poprzez pełne pokrycie kosztów utrzymania i edukacji.
Partnerami Projektu są: VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
W tym roku po raz pierwszy „Klasa BGŻ” zaistnieje w Krakowie. Klasa utworzona została w jednym z najstarszych i najbardziej znanych polskich liceów – I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego, którego absolwentami są m.in.: Jan III Sobieski, Stanisław Wyspiański, Tadeusz Boy-Żeleński, Sławomir Mrożek i Gustaw Holoubek. Krakowska szkoła przyjęła w tym roku 19 dziewcząt, objętych projektem „Klasa BGŻ” w województwach małopolskim i podkarpackim. Liceum oferuje naukę w klasach o różnych profilach – w tym klasach dwujęzycznych oraz klasycznej, gdzie wykładane są łacina i greka.
Za konsekwentne i długofalowe zaangażowanie w projekty społeczno-edukacyjne, w tym szczególnie projekt „Klasa BGŻ”, Bank BGŻ został w tym roku laureatem prestiżowego konkursu DOBROCZYŃCA ROKU. Bank otrzymał nagrodę w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość