Bank BGŻ oferuje nową usługę – polecenie wypłaty SEPA
Od 29 kwietnia 2010 r. Bank BGŻ wprowadza nową usługę – polecenie wypłaty SEPA. Przelewy SEPA obejmują płatności zagraniczne w euro wysyłane do państw Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Z usługi mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i instytucjonalni.
- Podczas tworzenia nowego produktu, kierowała nami chęć udostępnienia naszym klientom taniego i efektywnego rozwiązania – powiedziała Anna Gregorczyk, dyrektor departamentu produktów i usług bankowości instytucjonalnej. Nowy produkt doceniają także pracownicy banku – jest on łatwy pod względem operacyjnej obsługi i umożliwia zastosowanie automatycznego transferu. Mamy nadzieję, że dzięki nowej usłudze nasi i nowo pozyskani klienci zwiększą liczbę transferów zagranicznych realizowanych przez Bank BGŻ – dodała Anna Gregorczyk.
Szczególnym rozwiązaniem, w znaczący sposób podnoszącym konkurencyjność oferty Polecenia Wypłaty SEPA w Banku BGŻ, jest nadawanie daty waluty na następny dzień roboczy dla zleceń zagranicznych realizowanych elektronicznie, podczas gdy w większości innych banków jest to drugi dzień roboczy. W rezultacie zlecenia takie w Banku BGŻ mogą być realizowane szybciej.
Przelewy w standardzie SEPA pozwolą Klientom Banku BGŻ znacznie zredukować koszty transakcji w euro do ich europejskich odbiorców. Do końca 2010 r. koszt przelewu SEPA zleconego elektronicznie to tylko 5 zł. Niska cena usługi i skrócony czas realizacji to atrybuty, dzięki którym oferta Banku BGŻ w zakresie rozliczeń zagranicznych stała się najbardziej atrakcyjna spośród ofert rynkowych.
Przelew SEPA to transgraniczny elektroniczny instrument płatniczy, regulowany przez zasady Systemu Polecenie Przelewu SEPA, przeznaczony do dokonywania przelewów w euro pomiędzy uczestnikami z krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii.
SEPA (Single Euro Payments Area) - czyli Jednolity Obszar Płatności w Euro, jest obszarem, w którym konsumenci, przedsiębiorstwa oraz inni uczestnicy obrotu gospodarczego mogą dokonywać zarówno transgranicznych, jak i krajowych płatności w walucie euro oraz takie płatności otrzymywać, w oparciu o te same podstawowe zasady, prawa i obowiązki, bez względu na miejsce dokonywania operacji.
Alternatywne formaty