II obóz integracyjny Klasy BGŻ
Dzięki wsparciu Fundacji BGŻ blisko 60 tegorocznych stypendystów programu „Klasa BGŻ”, realizowanego od 2003 roku, mogło wziąć udział w 10-dniowym obozie językowym.
Stypendyści mają liczne osiągnięcia i ponadprzeciętną motywację – swoim talentem i pasją zasługują na edukację w najlepszych liceach. Niestety sytuacja materialna często utrudnia im edukację na odpowiednim poziomie. Integracyjny obóz językowy dla uczestników programu Klasa BGŻ został zorganizowany już po raz drugi. - To był bardzo aktywny tydzień: oprócz nauki języka zwiedzaliśmy Warszawę, byliśmy na Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki Kopernik. To był też świetny czas, aby się poznać. Nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Nie wierzyłem, że w 10 dni rzeczywiście nauczę się języka ! – powiedziała Aneta Orzechowska, tegoroczna stypendystka.
Dla młodzieży obóz jest szansą na rozwój umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Stypendyści biorą udział w intensywnych warsztatach językowych prowadzonych przez Fundację „Linguae Mundi”, wzbogaconych o program pedagogiczny przygotowany przez regionalnych koordynatorów Klasy BGŻ, pracowników 5 szkół partnerskich Fundacji BGŻ.
Połączenie integracji, zabawy i poznawania miasta z intensywnym kursem języka angielskiego okazało się świetnym pomysłem. Młodzież nie tylko bowiem oswaja się z językiem angielskim, ale staje się pewniejsza siebie, czego efekty mieliśmy przyjemność zobaczyć w sobotę – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ. Inwestujemy w zdolną młodzież i będziemy to robić dalej, ponieważ każdy kolejny rocznik uczestników programu utwierdza nas w przekonaniu, że toco robimy, przynosi efekty większe od przewidywanych. W ciągu 10 lat program „Klasa BGŻ” skupił wokół siebie wielką społeczność osób z nim związanych. Jesteśmy jak rodzina, a więzi, które tworzą się na takich wyjazdach i podczas całego trwania programu, pozostają już na zawsze – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.
***
Klasa BGŻ, autorski program Fundacji BGŻ, powstał w 2003 r. Od tego czasu skutecznie wyrównuje różnice edukacyjne młodzieży ze słabiej rozwiniętych regionów Polski. W ciągu 10 lat umożliwił edukację na najwyższym poziomie ponad 400 młodym z blisko z 300 miejscowości. W 2012 roku Fundacja BGŻ uruchomiła nowy program stypendialny „Agrotalenty” kierowany do ambitnych uczniów i absolwentów szkół rolniczych ze wsi oraz małych miast. Jako mecenas Olimpiady Przedsiębiorczości, Fundacja corocznie funduje również stypendia dla 10 laureatów Olimpiady.
Alternatywne formaty