Pracownicy Banku BGŻ wśród najaktywniejszych wolontariuszy „Dnia przedsiębiorczości”
Bank BGŻ uplasował się na 5. miejscu pod względem liczby pracowników zaangażowanych w edukację młodzieży. Co roku niemal 300 pracowników Banku w podczas Dnia przedsiębiorczości pomaga uczniom szkół ponadgimnazjalnych wcielić się w rolę bankowców.
14 marca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca zeszłoroczną edycję „Dnia przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W uroczystości udział wzięła Irena Wóycicka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Henryk Wujec, Doradca Prezydenta RP.
- Bank BGŻ jest partnerem programu od pierwszej edycji. W zeszłym roku gościliśmy licealistów już po raz dziewiąty, w tym roku znów przymierzamy się do zajęcia podium. Nasze oddziały w całej Polsce aktywnie włączają się w programy edukacyjne, a pracownicy chętnie dzielą się swoją bankową wiedzą. Od 2013 r. prowadzą również lekcje dla gimnazjalistów w ramach programu Bakcyl czy jako e-wolontariusze wspierają portal Finanse bez barier - powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.
Ideą „Dnia przedsiębiorczości” jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodzieży w zakresie planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej. Program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który pomaga w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Środowiska biznesowe angażują się na rzecz młodych, umożliwiają szkołom wspieranie rozwoju zawodowego uczniów. Inicjatywa jest również korzystna dla instytucji lokalnych, które budują koalicje na rzecz edukacji młodzieży w swoich miejscowościach.
Od 2008 r. w programie „Dzień przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 2 000 pracowników Banku BGŻ.
Alternatywne formaty