Bank zmieniającego się świata

Możesz na mnie polegać w Banku BGŻ, czyli właściwi ludzie na właściwym miejscu


Wolontariusze Banku BGŻ mają do wyboru wiele obszarów w których mogą realizować różne działania społeczne. Każdy z pracowników sam wybiera sposób, w jaki chce pomóc innym. Co ważne pomoc ta jest bardzo skuteczna.


Karolina wymyśliła, że razem z wolontariuszami z Centrali Banku BGŻ chce pomóc podczas wielkanocnego spotkania kombatantów. - Myślę, że  wolontariat więcej  pomógł mnie niż właściwym beneficjentom – mówi. Była to świetna akcja integrująca grupę. Mam wrażenie,  że w tej grupie ludzie nie przypadkowo wybrali  warszawską PASTĘ i szczerze się angażowali, co przełożyło się na znakomitą współpracę – opowiada Karolina Wilczewska, liderka akcji na rzecz Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, która na co dzień pracuje w obszarze controlingu


Do programu rozwoju pracowniczego Prestiż  co roku przystępuje 80 najlepszych pracowników Banku BGŻ z całej Polski. Pracownicy ci najpierw przez miesiąc przygotowywali i opracowywali działania społeczne dla organizacji z 4 obszarów tematycznych: pamięć i historia Polski, przedsiębiorstwo społeczne, aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych i wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze wsi. A następnie zaprosili swoich kolegów z Banku do uczestniczenia w akcjach na rzecz tych organizacji.


- Nasza przygoda z wolontariatem rozpoczęła się od wspólnego przygotowania projektu pod nazwą:  „Wesołe jest życia staruszka”. Już samo przygotowanie wniosku sprawiło, że zaczęłyśmy się zastanawiać i dostrzegać potrzeby społeczne w otaczającym nas środowisku. Postanowiłyśmy zacząć wśród osób starszych i samotnych, bo w naszym przekonaniu jest to grupa bardzo potrzebująca naszej pomocy – powiedziała Kinga Grubich, lider wolontariatu z Oddziału Banku BGŻ w Czarnkowie


W ramach przyznanego przez Fundację BGŻ dofinansowania Kinga zdecydowała, że wraz z  pozostałymi pracownikami Oddziału z Czarnkowa zorganizują szereg zajęć aktywizujących dla seniorów, zaproszą ciekawych gości. Udało im się zaangażować ponad 50 wolontariuszy, w tym klientów Banku czy nawet dzieci z pobliskiego przedszkola. Teraz wszyscy razem dbają o seniorów w swojej okolicy. - Realizacja zadania jakiego się podjęłyśmy wymagała od nas przeorganizowania się w zespole i jeszcze bardziej efektywnego działania poza godzinami i miejscem pracy. Ale przygoda była tego warta i wciąż trwa – dodała Kinga Grubich. 


Liderzy – ambasadorzy wolontariatu w Banku BGŻ  organizowali projekty lokalne, akcje społeczne, angażowali się w pomoc przy opracowywaniu treści do portalu Finanse bez barier. Brali udział w lekcjach prowadzonych w ramach projektu edukacji finansowej Bakcyl.  Bank umożliwia zaangażowanie tym, którzy naprawdę chcą zmienić otaczającą ich rzeczywistość i działać na rzecz potrzebujących osób. Dając wolontariuszom małe wydawało by się wsparcie, pozwala im dokonywać istotnych zmian społecznych.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość