Kredyt Unia+ w Banku BGŻ BNP Paribas
W ofercie Banku BGŻ BNP Paribas pojawiła się nowa odsłona kredytu inwestycyjnego, przeznaczonego na finansowanie projektów z dotacjami – Kredyt Unia+. Produkt dedykowany jest wszystkim podmiotom, które planują rozwijać się z wykorzystaniem wsparcia funduszy Unii Europejskiej, w tym m.in. przedsiębiorcom, rolnikom, grupom producenckim czy jednostkom sektora publicznego.
Kredyt Unia+ umożliwia sfinansowanie nie tylko kosztów kwalifikowanych projektu, ale także całkowitych kosztów inwestycji. Kredyt będzie udzielany na okres do 15 lat, z możliwą karencją w spłacie kapitału do 2 lat. W uzasadnionych przypadkach Bank może wyrazić zgodę na przeznaczenie dotacji na inny cel, związany z prowadzoną działalnością, niekoniecznie na spłatę kredytu.
Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte o stawkę referencyjną i marżę Banku, która zawsze jest ustalana indywidualnie z klientem. Oprocentowanie Kredytu Unia+ jest niższe niż oprocentowanie komercyjnego kredytu inwestycyjnego. Minimalny udział własny wynosi 10 proc.
– Atutem Banku BGŻ BNP Paribas jest przede wszystkim wieloletnie doświadczenie. Zdobywamy je finansując tego typu projekty od 2002 r., czyli od czasów funduszy przedakcesyjnych. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w tym zakresie w obszarze agrobiznesu. Ponadto, posiadamy znaczący udział w finansowaniu projektów z dotacją w sektorze non-agro – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za obszar Bankowości MŚP i Agro.
– Bank BGŻ BNP Paribas, to nie tylko podmiot finansujący, ale również partner w procesie ubiegania się o uzyskanie dotacji. Z doświadczenia wiemy, jak ważna jest właściwa struktura transakcji i dobór odpowiednich instrumentów w zależności od wymogów danej instytucji przyznającej dotację. Nasza elastyczność, to druga po doświadczeniu ważna cecha w relacjach z klientami, beneficjentami środków UE – powiedział Maciej Majewski, dyrektor Biura Programów Publicznych i Innowacji w Banku BGŻ BNP Paribas.
Kredyt Unia+ przyznawany jest na podstawie podpisanej umowy o dofinansowanie lub złożonego wniosku o dofinansowanie oraz biznes planu przygotowanego na potrzeby instytucji przyznającej dotację.
Bank wystawia również promesy kredytowe na okres do 9 miesięcy, które zwiększają szanse pozytywnej oceny ekonomiczno-finansowej projektu na etapie procesu aplikacji. Dodatkowo warunkują jego realizację, a w efekcie wypłatę dotacji.
Alternatywne formaty