Bank BGŻ BNP Paribas partnerem branżowym projektu „SDGS W PRAKTYCE. PRZEWODNIK DLA FIRM”
Przewodnik zawiera wskazówki i dobre praktyki związane z realizacją przez firmy Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dokument zachęca i wspiera przedsiębiorstwa w Polsce w przełożeniu celów globalnych na realizowane lokalnie strategie biznesowe i CSR ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu branżowego.
W pierwszej fazie projektu zostało przeprowadzone badanie nt. znajomości SDGs wśród polskich praktyków i ekspertów CSR, zainicjowano i przeprowadzono warsztaty branżowe (branża paliwowo-energetyczna, ochrony zdrowia i finansowa), podczas których przeanalizowano wpływ każdej z branż na realizację celów. Ponadto, powołano Radę Ekspertów, z którą wypracowano kluczowe szanse i wyzwania dla tych branż.
– Każda firma chce prowadzić swoją działalność w odpowiedzialny sposób. Jednak w praktyce wciąż niewiele z nich rozwija swój potencjał innowacyjny w oparciu o dostępne standardy wiedzy i jakości. Takim standardem jest przyjęcie przez blisko 150 firm i instytucji celów zrównoważonego rozwoju. Bank BGŻ BNP Paribas przystępując do projektu „SDGs w praktyce” potwierdza, że działa w odpowiedzialny sposób, angażujemy się i wpływa na pozytywną zmianę otoczenia – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas. – Jesteśmy przekonani, że ten projekt służy wspieraniu instytucji i firm w wypracowaniu i promowaniu jak najlepszych praktyk w zgodzie z celami zrównoważonego rozwoju oraz tworzy ogólnodostępną platformę dzielenia się wiedzą i doświadczeniami – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.
Autorem pierwszej edycji projektu jest firma CSR Consulting, a partnerami branżowymi oprócz Banku BGŻ BNP Paribas są PKN ORLEN oraz Grupa Polpharma. Patronat merytoryczny nad projektem objął UN Global Compact.
W kolejnym etapie projektu zostaną opracowane mapy i dobre praktyki dla kolejnych branż.
Przewodnik jest bezpłatny i dostępny on-line na stronie www.sdgs.pl oraz www.csrconsulting.pl.
Alternatywne formaty