Bank zmieniającego się świata

Bank BGŻ BNP Paribas wspiera startujący biznes

Bank BGŻ BNP Paribas stworzył ekosystem usług skierowany do nowo powstałych firm. Klienci mogą liczyć na wsparcie Banku już od momentu zakładania firmy, po codzienne sprawy związane z prowadzeniem działalności. Początkujący przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dopasowanych produktów pozwalających na bieżące finansowanie inwestycji już od pierwszego dnia działalności, prowadzenie konta i księgowości online, finansowanie faktur oraz wynajem innowacyjnych powierzchni biurowych.

Jak wynika z raportu PARP 2016 o stanie sektora MŚP w Polsce, ponad połowa pracujących w całym sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych jest w mikro i małych firmach. Grupy te generują blisko 40 proc. PKB. Niestety, proces zakładania firmy oraz związane z tym kwestie formalno-prawne są wciąż uciążliwe i czasochłonne, a młodzi przedsiębiorcy chcą przede wszystkim realizować swoje pomysły. Jak wskazuje analiza przeprowadzona przez Bank BGŻ BNP Paribas największą bolączką początkujących przedsiębiorców jest m.in. brak środków na start, prowadzenie księgowości, zachowanie płynności finansowej oraz wybór miejsca do pracy. W odpowiedzi właśnie na te potrzeby Bank stworzył ekosystem dla nowych firm. 

– Bank BGŻ BNP Paribas wspiera i rozumie przedsiębiorców, tworząc nową ofertę, chcieliśmy zaproponować rozwiązania, które najlepiej zaspokoją potrzeby i oczekiwania klientów. Wiemy, jak ważna jest pomoc, zwłaszcza na początkowym etapie prowadzenia działalności – mówi Przemysław Furlepa, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, odpowiedzialny za bankowość detaliczną i biznesową. – Z myślą o młodych firmach przygotowaliśmy ofertę usług, dopasowaną do współczesnych realiów prowadzenia firmy. Każdy przedsiębiorca, który przeszedł drogę do własnego biznesu, wie jednak, jak trudne są początki, jak szybko rzeczywistość rewiduje marzenia i wymusza zmianę planów. Mamy nadzieję, że nowa, kompleksowa oferta Banku przyczyni się to do ułatwienia przedsiębiorcom stawiania pierwszych kroków – podkreśla Przemysław Furlepa.

Wystartuj swój biznes z Bankiem BGŻ BNP Paribas

Kredyt na Dobry Start

W ramach Kredytu na Dobry Start Bank BGŻ BNP Paribas daje możliwość sfinansowania kosztów firmy od pierwszego dnia działalności. Początkujący przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w kwocie od 30 tys. zł bez zabezpieczenia. Z Kredytu na Dobry Start mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które w okresie poprzedzającym rozpoczęcie działalności, zatrudnione były w tym samym sektorze gospodarczym na zasadzie umowy o pracę lub umowy zlecenia, w tym profesjonaliści z branży medycznej.

Pakiet Lider na Dobry Start

Konto jest przeznaczone dla firm, które powstały w ciągu ostatnich 6 miesięcy i prowadzą działalność na uproszczonej księgowości. W ramach Pakietu Lider na Dobry Start, klient za 0 zł ma możliwość m.in. prowadzenie rachunku, wykonywania wpłaty w wybranym oddziale Banku oraz przelewu przez internet. Wybierając konto Banku BGŻ BNP Paribas przedsiębiorca może także zaoszczędzić na kosztach związanych z wykonaniem przelewów internetowych do ZUS i US, ponieważ w Banku realizowane są bezpłatnie niezależnie od ich liczby.

Przedsiębiorcy, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań bankowych dla swojej firmy w ramach nowej oferty Banku BGŻ BNP Paribas mają również dostęp do zintegrowanego z kontem bankowym mobilnego terminalu płatniczego (mPOS). Firma decydując się na wprowadzenie do swojej działalności urządzenia nie jest zobowiązana do opłaty abonamentu oraz długoterminowej umowy, jednocześnie nie tracąc szansy sprzedażowej. Klient jest jedynie odpowiedzialny za pokrycie kosztu zakupu terminala.

Ekosystem dla nowych firm we współpracy z fintechami

Bank BGŻ BNP Paribas cały czas dąży do podnoszenia jakości świadczonych usług, dlatego sukcesywnie prowadzi rozmowy z firmami technologicznymi, buduje silną sieć kontaktów i znajduje coraz ciekawsze rozwiązania, które mogą być użyteczne dla klientów. W ramach stworzenia kompleksowej oferty dla nowo powstałych firm, Bank BGŻ BNP Paribas rozpoczął także współpracę z kolejnymi start-upami cyberProductivity oraz Finiata. Są to kolejne już wdrożenia w Banku.

Dzięki współpracy nawiązanej z polską firmą cyberProductivity Bank udostępnił klientom darmową platformę do prowadzenia samodzielnej księgowości i wystawiania faktur - eMikroksięgowość. Przedsiębiorca ma stały dostęp do dokumentacji księgowej. Ponadto, narzędzie przypomina o przelewach i płatnościach oraz jest pomocne w przygotowaniu deklaracji do urzędów.  

 - Nasza technologia automatyzacji księgowań oparta na algorytmach sztucznej inteligencji wprowadza rewolucję w księgowości małych firm. Dokumenty i transakcje bankowe są księgowane i rozliczane na bieżąco, dzięki czemu mała firma może wykorzystać dane księgowe do bieżącej kontroli finansów i podatków. Automatyzacja większości tych procesów, nadzorowana przez zespoły doświadczonych księgowych, pozwala zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na rozwój biznesu. Jesteśmy przekonani, że wspólny projekt z Bankiem BGŻ BNP Paribas ułatwi prowadzenie biznesu wielu przedsiębiorcom w Polsce - mówi Rafał Strzelecki, CEO firmy cyberProductivity SA.    

Kolejnym udogodnieniem dla przedsiębiorców, które Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził we współpracy z fintechem Finiata, jest możliwość finansowania faktur - eMikrofaktoring, dzięki której klient Banku może zamienić swoje faktury na pieniądze nie czekając na płatność od kontrahenta, co wpływa na poprawę płynności finansowej firmy.

 - Ryzyko w produktach oferowanych dla klientów Banku BGŻ BNP Paribas przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci fintecha zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „niepłacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. Mikrofaktoring od Finiaty jest więc usługą biznesową, która pozwala klientom zachować płynność finansową – mówi Sebastian Diemer, CEO Finiata.

 Bank BGŻ BNP Paribas zadba o Twoje miejsce pracy

W ramach współpracy z BNP Paribas Real Estate, Bank oferuje początkującym przedsiębiorcom doradztwo w wynajmie przestrzeni coworkingowych, instant office, a także udostępnieniu wirtualnego adresu. Rozwiązanie dopasowane jest do możliwości i potrzeb klienta, dodatkowo BNP Paribas Real Estate oferuje negocjacje warunków cenowych w imieniu przedsiębiorcy. Klienci Banku mogą skorzystać z opcji wynajmu w siedmiu miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Katowice, Trójmiasto, Łódź, Wrocław oraz Poznań.

 – Z doświadczenia wiemy, że firmy które dopiero rozwijają skrzydła przy wyborze biura często kierują się kwestiami, które w praktyce mogą okazać się mało przydatne, a co więcej, mogą generować dodatkowe koszty. Uczestnictwo BNP Paribas Real Estate Poland w ekosystemie Banku pozwoli wielu młodym przedsiębiorcom korzystać z doświadczeń naszych konsultantów, którzy potrafią w odpowiedni sposób zaadresować konkretne potrzeby danej firmy do możliwości konkretnego biura – mówi Małgorzata Fibakiewicz, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Poza rozbudowaną ofertą produktową Bank proponuje także pomoc w założeniu firmy. Początkujący przedsiębiorca dzwoniąc na dedykowaną infolinię może liczyć na wsparcie przy uzupełnianiu formularzy m.in. CEIDG, ZUS oraz konsultacje w zakresie wyboru formy działalności. 

Od 12 marca br. wprowadzeniu nowej oferty dla nowo powstałych firm będzie towarzyszyła również kampania reklamowa, która obejmie radio, Internet, social media, VOD oraz materiały BTL.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość