Kolejni uczniowie dołączyli do programu stypendialnego Klasa Fundacji BNP Paribas
Fundacja BNP Paribas przyjęła kolejnych 25 uczniów do osiemnastej edycji programu stypendialnego Klasa. Bank wesprze młodych i uzdolnionych uczniów z małych miast i wsi w całej Polsce, finansując ich naukę w pięciu renomowanych liceach w kraju. Uczniowie otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum: internat, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych oraz stypendium finansowe na I roku studiów.
- Dzięki Klasie wyrównujemy szanse młodzieży z różnych części Polski już na starcie. Edukacja na najwyższym poziomie to kapitał, który procentuje przez całe późniejsze życie i powinien być dostępny dla każdego zdolnego ucznia. W tym roku ze względu na pandemię, proces rekrutacji do Klasy był wyjątkowy. Tym bardziej cieszy nas zainteresowanie programem oraz zaufanie ze strony uczniów i rodziców. Aktualnie, w ramach Klasy, nasza Fundacja wspiera 100 stypendystów, a przez całe 18 lat do programu dołączyło blisko 800 uczniów z całej Polski. Wszyscy absolwenci dostają się na studia wyższe - mówi Andrzej Ząbek, członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.
W sierpniu stypendyści Programu Klasa mieli możliwość uczestniczenia w II edycji obozu żeglarskiego. Z wyjazdu mogli skorzystać uczniowie I i II klas liceum z 5 szkół partnerskich. W tym roku wzięło w nim udział 40 stypendystów, uczących się na co dzień w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni. Obóz to dla nich nie tylko świetna okazja do integracji, ale często jedyna szansa na wakacyjny wyjazd.
W tym roku organizacja obozu była szczególnym wyzwaniem. W związku z sytuacją epidemiczną ośrodek wypoczynkowy został dostosowany do wymogów bezpieczeństwa, a uczestnicy i opiekunowie podzieleni na mniejsze grupy oraz wyposażeni w pakiety ze środkami ochrony, np. żelami antybakteryjnymi i maseczkami.
- Cieszymy się bardzo, że pomimo tegorocznych przeciwności, dzieci mogły wziąć udział w obozie. Widzimy, że młodzież z przyjemnością uczestniczyła w różnorodnych zajęciach podczas obozu, rozwijając swoje talenty m.in. żeglarskie, czy też ucząc się kreatywnego pisania wraz z Loesje Polska. Co mnie osobiście najbardziej cieszy – doświadczają mocy sprawczej pracy zespołowej. Wyjeżdżają pozytywnie odmienieni, pewniejsi siebie, a szkoły partnerskie potwierdzają dobroczynny wpływ obozu na przebieg adaptacji i osiągnięcia szkolne naszych stypendystów – dodaje Andrzej Ząbek.
Alternatywne formaty