Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Kolejni uczniowie dołączyli do programu stypendialnego Klasa Fundacji BNP Paribas

Fundacja BNP Paribas przyjęła kolejnych 25 uczniów do osiemnastej edycji programu stypendialnego Klasa. Bank wesprze młodych i uzdolnionych uczniów z małych miast i wsi w całej Polsce, finansując ich naukę w pięciu renomowanych liceach w kraju. Uczniowie otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum: internat, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych oraz stypendium finansowe na I roku studiów.

- Dzięki Klasie wyrównujemy szanse młodzieży z różnych części Polski już na starcie. Edukacja na najwyższym poziomie to kapitał, który procentuje przez całe późniejsze życie i powinien być dostępny dla każdego zdolnego ucznia. W tym roku ze względu na pandemię, proces rekrutacji do Klasy był wyjątkowy. Tym bardziej cieszy nas zainteresowanie programem oraz zaufanie ze strony uczniów i rodziców. Aktualnie, w ramach Klasy, nasza Fundacja wspiera 100 stypendystów, a przez całe 18 lat do programu dołączyło blisko 800 uczniów z całej Polski. Wszyscy absolwenci dostają się na studia wyższe  - mówi Andrzej Ząbek, członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

W sierpniu stypendyści Programu Klasa mieli możliwość uczestniczenia w II edycji obozu żeglarskiego. Z wyjazdu mogli skorzystać uczniowie I i II klas liceum z 5 szkół partnerskich. W tym roku wzięło w nim udział 40 stypendystów, uczących się na co dzień w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni. Obóz to dla nich nie tylko świetna okazja do integracji, ale często jedyna szansa na wakacyjny wyjazd.

W tym roku organizacja obozu była szczególnym wyzwaniem. W związku z sytuacją epidemiczną ośrodek wypoczynkowy został dostosowany do wymogów bezpieczeństwa, a uczestnicy i opiekunowie podzieleni na mniejsze grupy oraz wyposażeni w pakiety ze środkami ochrony, np. żelami antybakteryjnymi i maseczkami.

-  Cieszymy się bardzo, że pomimo tegorocznych przeciwności, dzieci mogły wziąć udział w obozie. Widzimy, że młodzież z przyjemnością uczestniczyła w różnorodnych zajęciach podczas obozu, rozwijając swoje talenty m.in. żeglarskie, czy też ucząc się kreatywnego pisania wraz z Loesje Polska. Co mnie osobiście najbardziej cieszy – doświadczają mocy sprawczej pracy zespołowej. Wyjeżdżają pozytywnie odmienieni, pewniejsi siebie, a szkoły partnerskie potwierdzają dobroczynny wpływ obozu na przebieg adaptacji i osiągnięcia szkolne naszych stypendystów – dodaje Andrzej Ząbek.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość