Bank BNP Paribas usprawnia proces kredytowy dla przedsiębiorstw rolnych
Bank BNP Paribas cyfryzuje proces kredytowy dla średnich i dużych przedsiębiorstw rolnych. W pierwszym kroku wprowadza wnioskowanie online. Z czasem cała ścieżka zostanie przeniesiona do internetu. Nowy proces będzie dostępny zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych Klientów. Zapewni im oszczędność czasu i wygodę.
- Wdrażamy nowoczesne rozwiązania technologiczne w kolejnych obszarach naszej działalności, aby stale doskonalić obsługę Klientów i zapewniać im jak największą wygodę korzystania z naszych usług – podkreśla Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas. Usprawnienie i digitalizacja procesów wykorzystywanych w obsłudze Klientów banku, w tym rolników, jest jednym z naszych celów wyznaczonych w strategii GObeyond – dodaje.
Już w połowie kwietnia rolnicy z sektora MŚP, którzy będą chcieli uzyskać kredyt w Banku BNP Paribas, będą mieli do dyspozycji wygodny eWniosek. Rozwiązanie to sprawia, że wszyscy rolnicy w banku, zarówno reprezentujący mniejsze gospodarstwa, jak i duże, mają możliwość składania wniosku kredytowego drogą elektroniczną. Proces rozpoczyna się po stronie doradcy banku, który udostępnia Klientowi formularz do uzupełnienia. Wniosek będzie tak skonfigurowany, aby pojawiały się w nim pytania adekwatne do konkretnej sytuacji podmiotu ubiegającego się o kredyt. Dane trafią bezpośrednio do systemu przeliczającego zdolność kredytową, co przyspieszy cały proces. Raz wprowadzone dane Klient będzie mógł wykorzystywać wypełniając kolejne wnioski w przyszłości.
Bank BNP Paribas jest uznanym parterem finansowym polskiego rolnictwa. Jako najdłużej działający, duży bank komercyjny, obsługujący rolników i przetwórców, ma szeroką ofertę kredytów, które wspierają inwestycje lub bieżące potrzeby gospodarstw. W 2022 r. zwyciężył w kategorii Finanse i Ubezpieczenia w plebiscycie IZYDORY Polskiego Wydawnictwa Rolnicze Sp. z o.o., w którym rolnicy zgłaszają i oceniają polskie firmy najbardziej przyjazne rolnikom.
Alternatywne formaty